Energię ze źródeł odnawialnych coraz częściej wykorzystuje się do przygotowania c.w.u. Pompy ciepła do c.w.u. Bosch Compress 4000 DW i 5000 DW doskonale sprawdzą się w takim zastosowaniu. Konstrukcja modułowa znacznie upraszcza instalację i konserwację urządzenia.

Bosch_compress_4000_DWPompy ciepła do przygotowania c.w.u. Bosch Compress 4000 DW i 5000 DW to proste rozwiązanie, które może zasilać całe gospodarstwo domowe w ciepłą wodę niezależnie od pory roku. Użytkownicy mogą korzystać z darmowego ciepła pozyskiwanego z otoczenia i cieszyć się niższymi kosztami energii.

Proste oszczędzanie

Inwestycja w urządzenie bardzo szybko się zwraca. Z pompą ciepła możesz zaoszczędzić nawet do 70% energii w porównaniu do tradycyjnych sposobów przygotowania c.w.u.

Po prostu wydajne

Urządzenia pracują z wyjątkowo wysoką wydajnością, a ich współczynnik efektywności cieplnej (COP) jest bardzo wysoki. Z 1 kW prądu potrafią wygenerować nawet 3 kW ciepła użytkowego. Dodatkowe 2 kW to bezpłatna energia wygenerowana z otoczenia przez pompę ciepła.

Po prostu zawsze ciepła woda

Pompy ciepła są wyposażone we wbudowany podgrzewacz, który pokrywa zapotrzebowanie gospodarstwa domowego na c.w.u. Podgrzewacz o pojemności 270 l w pompie Bosch Compress 5000 DW zapewnia wystarczającą ilość c.w.u.

Junkers-Bosch_Compress_4000_DW

Proste połączenie

Szukasz pompy, którą można łatwo łączyć z kotłami gazowymi lub olejowymi, bądź instalacją solarną? W konstrukcji pomp Bosch Compress 4000/5000 DW przewidziano możliwość prostego łączenia z innymi instalacjami według życzenia użytkownika.

Proste korzystanie z własnego prądu

Pompę ciepła można w prosty sposób połączyć z instalacją fotowoltaiczną. Pompa może korzystać z prądu wytwarzanego z energii słonecznej we własnym zakresie przez użytkownika. Dzięki temu zużycie drogiego prądu można obniżyć nawet o 70%.

Po prostu wygoda

Podgrzewacz i jednostkę ciepła można transportować niezależnie, ponieważ urządzenie jest podzielone na dwie oddzielne części. Urządzenie jest również lżejsze, gdyż jego obudowa jest wykonana z EPP (materiał izolacyjny). Obie te cechy sprawiają, że pompę ciepła znacznie łatwiej transportuje się do miejsca instalacji.

Prosta modernizacja

Oba typy pomp ciepła można w niezwykle prosty sposób łączyć z innymi źródłami ciepła. Urządzenia są optymalnym rozwiązaniem w przypadku modernizacji istniejących instalacji c w.u. Model 4000 DW jest wyposażony w boczne przyłącza kanałowe i można go instalować również w niskich pomieszczeniach.

Prosta instalacja

Prefabrykowane części i wstępnie skonfigurowane oprogramowanie skracają czas instalacji. Wystarczy podłączyć urządzenie zgodnie z zasadą „podłącz i uruchom“.