Pompy ciepła Stiebel Eltron

Stiebel-Eltron pompy ciepła Bydgoszcz

Pompy ciepła do każdej inwestycji

Czas wielkich gigantów energetycznych się kończy. Zdecentralizowane zaopatrzenie w energię i źródła odnawialne staną się normą przyszłego zaopatrzenia w energię. Coraz większa część ludzkości widzi korzyści płynące z używania indywidualnie generowanej energii odnawialnej.

W asortymencie STIEBEL ELTRON znajduje się kompleksowa oferta pomp ciepła do domów jedno- i wielorodzinnych, obiektów komercyjnych i przemysłowych, a także urządzenia do wentylacji i rekuperacji pomieszczeń. Każda inwestycja jest traktowana indywidualnie a system grzewczy jest dobierany do potrzeb Inwestora spośród ponad 30.000 rozwiązań systemowych.

pompy ciepła Stiebel Eltron

Nowoczesne pompy ciepła STIEBEL ELTRON to połączenie efektywności i ekologii. Urządzenia są wykonane z niezwykłą estetyką, z najwyższej jakości komponentów. Osprzęt dodatkowy: zasobniki c.w.u., zasboniki buforowe, regulaory oraz pozostałe elementy systemu idealnie wspólpracują z pompą ciepła tworząc spójną i estetyczną całość w kotłowni.

STIEBEL ELTRON to rozwiązania dające wszechstronne zastosowanie – zarówno w domach, jak i w przedsiębiorstwach. Każda pompa ciepła może być uzupełniona nowoczesnymi systemami wentylacji, rekuperacji, fotowoltaiki, by ogrzewanie było jeszcze bardziej wydajne i oszczędne. Dostarczamy urządzenia STIEBEL ELTRON i oferujemy profesjonalny serwis. Dobierzemy optymalne pompy ciepła, wśród tych, które oferuje producent, i zapewniamy ich montaż. Zapraszamy!

Pompy ciepła do c.w.u. WWK 221/301/301 SOL electronic

Pompa ciepła Stiebel_Eltron_cwu_wwk_221_301WWK 221/301 electronic to najnowsza konstrukcja kompaktowych pomp ciepła do ogrzewania wody użytkowej. Urządzenia są dostępne w dwóch wielkościach zbiorników: 220 i 300 litrów. Posiadają stalowy zbiornik ze specjalną emalią wewnątrz, dodatkowo zabezpieczony całkowicie bezobsługową, tytanową anodą ochronną. Nowa jednostka sterująca z wyświetlaczem LCD oferuje wysoki komfort pracy. Informacje mogą być wywoływane bezpośrednio, np. aktualnie dostępna ilość podmieszanej wody przy 40°C. Do podgrzania wody pompy wykorzystują energię zawartą w powietrzu wewnętrznym np. powietrze z pralni, suszarni, pomieszczenia technicznego lub z powietrza zewnętrznego w zakresie -5°C do +35°C. Temperatura ciepłej wody użytkowej może być regulowana bezstopniowo w zakresie od 20 do 65°C. Maksymalna temperatura ciepłej wody użytkowej w trybie pracy pompy ciepła wynosi aż 65°C! Urządzenia są przeznaczone do zaopatrzenia w ciepłą wodę użytkową kilku punktów poboru. Posiadają niezbędne zabezpieczenia oraz dodatkową grzałkę elektryczną o mocy 1,5 kW do szybkiego/komfortowego lub awaryjnego dogrzewania wody. Pompa ciepła WWK 301 electronic SOL wyposażona jest dodatkowo w gładkorurowy wymiennik ciepła umożliwiający podłączenie dodatkowego źródła ciepła np. kotła grzewczego, kolektorów słonecznych. Pompy ciepła serii WWK 221/301/301 SOL electronic wyposażono w króćce przyłączeniowe umożliwiające podłączenie kanałów powietrznych z boku lub/i z góry urządzenia. Mogą współpracować z instalacją fotowoltaiczną oraz umożliwiają podgrzewanie wody użytkowej w tańszej taryfie energetycznej.

Główne cechy:

 • Bezstopniowa regulacja temperatury w zakresie od 20° do 65°C
 • Efektywne ogrzewanie wody do 65°C dzięki pompie ciepła
 • Pobór ciepła z otoczenia, powietrza wentylacyjnego lub zewnętrznego o temp. -5°C do +35°C
 • Elektroniczny układ sterowania
 • Nowoczesny panel sterowania z wyświetlaczem LCD
 • Króćce przyłączeniowe do kanałów powietrznych
 • Niska emisja hałasu, łatwy transport
 • Model WWK 301 SOL electronic z wężownicą

Centrale grzewcze z pompą ciepła  LWZ 403 SOL | 404 SOL

Pompa ciepła Stiebel_Eltron_lwz_403_solCentrale grzewcze LWZ 403 SOL | LWZ 404 SOL to kompaktowe urządzenia ze zintegrowana pompą ciepła powietrze-woda do przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz z funkcjami ogrzewania, wentylacji i chłodzenia. Urządzenia zostały skonstruowane z myślą o budynkach energooszczędnych oraz pasywnych, o powierzchni mieszkalnej do 180 m2 i zapotrzebowaniu na ciepło wynoszącym około 4 kW (P-7|W35). Zapewniają oszczędne zużycie energii na ogrzewanie przy równoczesnym zapewnieniu stałego dopływu świeżego powietrza, utrzymaniu prawidłowej temperatury pomieszczeń i odpowiedniej do potrzeb ilości ciepłej wody użytkowej o właściwej temperaturze, nie obciążając przy tym naturalnego środowiska człowieka. W urządzeniu (LWZ 403 SOL) zabudowany został 200-litrowy zasobnik c.w.u. podgrzewanej przez pompę ciepła. Pojemność zasobnika w LWZ 404 SOL wynosi 235 litrów. Zintegrowana automatyka sterująca (w języku polskim) uwzględnia temperatury: zewnętrzną, pomieszczeń oraz c.w.u. Obsługuje dwa obiegi grzewcze oraz wentylatory zapewniając optymalne warunki ogrzewania i przygotowania c.w.u. oraz wentylacji. Centrale posiadają wbudowaną wężownicę do podłączenia kolektorów słonecznych. Model LWZ 404 SOL został przystosowany dodatkowo do aktywnego chłodzenia budynku.

Główne cechy:

 • Kompaktowa centrala grzewczo-wentylacyjna z rekuperacją i pompą ciepła, do c.o., przygotowania c.w.u. i wentylacji
 • Wysoka sprawność odzysku ciepła z wentylacji aż do 90%
 • Aktywne chłodzenie (LWZ 404 SOL)
 • Pojemność zasobników 200 i 235 litrów (LWZ 404 SOL)
 • Zintegrowany panel obsługowy z indywidualnym doborem programów pracy
 • Zintegrowany miernik ciepła dla c.o. i c.w.u.
 • Wymiennik ciepła do podłączenia kolektorów słonecznych

Strona producenta (polska) www.stiebel-eltron.pl

Umiejętności

Opublikowano w dniu

06.07.2017