Pompy ciepła Junkers Bosch

Junkers Bosch pompy ciepła Bydgoszcz logo

Niezawodne ogrzewanie, duże oszczędności
Junkers oferuje pompy ciepła dla dowolnych warunków zamieszkania i dowolnych potrzeb związanych z komfortem ogrzewania. Nasz asortyment jest tak różnorodny, jak różnorodne są życzenia naszych Klientów. Najczystsze, najpewniejsze i najbardziej niezawodne źródła ciepła znajdują się w bezpośrednim otoczeniu domu. Korzystaj z gruntu i powietrza oraz zalet technologii pomp ciepła marki Junkers.

Większa świadomość zagrożeń wynikających z zanieczyszczeń powietrza
powoduje wzrost znaczenia i popularności rozwiązań grzewczych, które wykorzystują odnawialne źródła energii. Dlatego marka Junkers-Bosch wprowadza na rynek kolejną generację łatwych w montażu i obsłudze, a także wyjątkowo efektywnych pomp ciepła do przygotowania ciepłej wody użytkowej w domu. Bosch Compress 4000 i 5000 DW z 1kWh energii elektrycznej potrafią wygenerować nawet 3kWh energii cieplnej, która następnie wykorzystywana jest do zapewnienia odpowiedniej temperatury ciepłej wody. Te dodatkowe 2kWh to bezpłatna energia, którą pompa ciepła generuje z otaczającego ją powietrza, co pozwala na duże oszczędności wydatków eksploatacyjnych.

Efektywna współpraca z innymi źródłami ciepła
Nowe modele pomp mogą pracować samodzielnie, ale trzy z nich – dzięki wbudowanej w zasobnik wężownicy o dużej powierzchni 1 m2 – doskonale nadają się też do współpracy z innymi źródłami ciepła: kotłem gazowym, olejowym, kotłem na paliwo stałe lub instalacją kolektorów słonecznych. Podłączenie dodatkowego źródła ciepła jest niezwykle proste, ponieważ wygląda tak samo jak podłączenie zwykłego zasobnika do ciepłej wody. Wykorzystanie instalacji fotowoltaicznej do wytwarzania prądu wykorzystywanego przez pompę pozwala uzyskać niezwykle wydajny i ekologiczny system podgrzewania ciepłej wody.

Pobór powietrza spoza budynku i chłodzenie pomieszczeń w lecie
Do wszystkich pomp ciepła można podłączyć kanały powietrzne o wymiarze 160 mm, dzięki czemu powietrze może być pobierane z dowolnego miejsca np. spoza budynku, z pomieszczeń sąsiadujących lub z pomieszczenia, w którym ustawione jest urządzenie. Dodatkowo schłodzone przez pompę ciepła powietrze, może być wykorzystane do chłodzenia wybranych pomieszczeń. W urządzeniach 200 i 250 litrów dostępne są dwa biegi wentylatora, które pozwalają pokonać opory powietrza w kanałach do 30 m w linii prostej, natomiast wersja 270 posiada 3 biegi. Na najwyższym biegu Bosch Compress 5000 DW może pokonać opory w kanałach o długości 70m!

Czytelny panel sterowania i gwarancja do 5 lat
Panel sterowania wyposażony jest w duży, czytelny wyświetlacz LCD. Wśród wielu funkcji oferowanych przez regulator możliwe jest ustawienie.: programu tygodniowego pracy, programu wakacyjnego, trybu dezynfekcji termicznej oraz sprawdzenie zużycia energii i temperatur pracy.

Urządzenia są niezawodne – marka Junkers-Bosch objęła je gwarancją do 5 lat.

Zobacz poszczególne rodzaje pomp ciepła Junkers Bosch

Strona producenta (polska) www.junkers.pl

Umiejętności

Opublikowano w dniu

10.07.2017